Jak skutecznie wykonać migrację główny punkt danych

Migracje dużych centrów danych znajdują się wystarczająco zawiłe, ponieważ stwarzają znaczne niebezpieczeństwo dla prostoty biznesowej. Poniższe najlepsze staż mogą pomóc kierownictwu IT w przydzieleniu odpowiednich zapasów do planów migracji, metod i testów, które umożliwiają chronić dokumentację firmową i poufne wiadomości, a także ulepszą wszystkie normy wstępne triumfu.

Decydenci INFORMATYKĄ, którzy stoją przed zleceniem migracji swoich korporacyjnych centrów danych w trakcie ogólnej procedury modernizacji infrastruktury:

 • W każdym przypadku łącz wiedzę praktyczną stron trzecich z ugruntowaną bazą wiedzy, szczególnie jeśli nie posiadają one wystarczającego doświadczenia przy firmie, ażeby zaplanować, zrobić i sporządzić raporty na temat dużych schematów podobnych do odwiedzenia migracji centrów danych.
 • Zapewnienie opracowania i poparcia rzetelnej strategii komunikacji gwoli wszystkich faz migracji a mianowicie jest to niezbędne, aby obniżyć ryzyko defektów. Upewnij się, że wszelkie wydziały, których dotyczy trudność, są zaopatrywane z wyczerpującymi informacjami.
 • W celu zastosowania ograniczenia ryzyka korzystają wraz z protokołów odzyskiwania po usterki i nierzadko przeprowadzają testy.
 • Skrupulatnie zapisuj, jakim sposobem proces migracji jest realizowany we wszystkich okresach projektu, aby zagwarantować, że kosztowne zapisy istnieją lekcjami, oraz materiały referencyjne dla obserwacji po migracji są zachowane dla pełnej kompletności całkowitej procedury.
 • Rzućmy okiem na dobre przykłady, które powinien wziąć odpowiedzialny menedżer IT w czasie wykonywania migracji centrum informacji.

  1. Osiągalne doświadczenie Przed rozpoczęciem takiej ważnej turystycznych bardzo istotne jest upewnienie się, że posiadasz wystarczające umiejętności. Ekspertyza stron trzecich może być słusznym rozwiązaniem.

  dwie. Składanie właściwego zespołu Podstawowe projekty wymagają doświadczonego lidera, który zbuduje zespół wieloskładnikowy z ekspertów ze pewnych zaangażowanych działów. Ten projektodawca musi dodatkowo mieć ewentualność zarządzania zasobami i przypisywania zadań.

  trzy. Etap przygotowywania Sukces wszelkiego projektu zależy od precyzyjnego przygotowania i skrupulatnego wyznaczania celów. Przydatne są dodatkowo testy.

  4. Ułatw wówczas Im w mniejszym stopniu danych postuluje ruchu, tymże łatwiej stanie się cały proces. Spróbuj uprościć, skondensować, zwirtualizować, zoptymalizować, wyczyścić dane dni przed rozpoczęciem projektu.

  pięć. Zarządzaj współzależnościami Na tym kroku dokonuje się wyraźnej weryfikacje wszystkich scaleń między aplikacjami, platformami i różnymi urządzeniami, takimi jak chmura, serwery i gromadzenie danych na miejscu. Podczas tegoż etapu możesz dalej rozważał stabilność i tworzy ewidencję małych detali różnych etapów projektu.

  sześć. Miej pewność, aby się komunikować Funkcjonująca strategia łączności jest niezbędna na każdego z etapach migracji danych. Komunikacja ma zasadnicze znaczenie, jeśli chodzi o eliminowanie defektów i sporządzanie zaufanych dróg wymiany ustaleń badawczych. Komunikacja ma obowiązek obejmować wszelkie działy oraz definiować uczestników i obowiązki podczas kompletnego procesu.

  Dyskusja na temat harmonogramu migracji spośród wewnętrznym zespołem IT i jednostkami biznesowymi jest również ważna będącą sposobem na uniknięcie zakłóceń. Daj posiadać wiedzę o kamieniach milowych, możliwych wyzwaniach jak i również skup się na sukcesach.

  7. Projektowanie jest nadrzędne Liczba punktów migracji materiałów badawczych często jest zależny od różnych czynników, takich jak wielkość datarooms.pl środek danych, niebezpieczeństwo przerw po świadczeniu ofert, a także wymagania budżetowe.

  dwunastu. Zaplanuj przyszłość Problemy są zamieszczane niewątpliwie pod wszystkich etapach faktycznej alternacji danych. Decydent musi założyć takie problemy, aby wykreować odpowiednie protokoły unikania ryzyka. Ponownie zabiera to naszą firmę do dobrze zaplanowanej fazy przygotowawczej.

  dziewięć. Testy odgrywają dużą rolę Perfekcja pochodzi z doświadczeń. Przed rozpoczęciem migracji programów należy wykonać zestaw testów, aby zapewnić “poziom bazowy” różnych rządów operacyjnych, w poniższym jego zręczność do funkcjonowania bez oddziaływania na jego wydajność.

  10-ciu. Nie panikuj Aby unikać nieplanowanych błędów, zaimplementuj okres “zamrożenia” rozpoczynający się tuż przed rozwojem migracji jak i również zatrzymujący się natychmiast poprzez zakończeniu migracji.

  Podczas migracji przygotuj się na troski z łącznością, błędne informacje uwierzytelniające bądź nieprawidłowe analizy. Czasami tego rodzaju problemy wywołują kaskadowy wpływ na ogólną wydajność programu, szczególnie, jeśli nie została ustawiona ani jedna droga ewakuacji.

  11. Weryfikowanie ponownie Nawet gdy wykonałeś powtarzające się testy, zastosuj stosunek oparte dzięki ryzyku, które opiera się pod opiniach ekspertów wewnątrz firmy.

  12. Testy po migracji Hurra! Ukończyłeś bezbłędną migrację. Mimo to powinieneś mieć przydzielone zasoby eksperckie przydatne za sprawą następny tydzień. Dodatkowa uwaga jest wciąż uzasadniona niepowodzeniem w wydajności sieci. Przetestuj także, albo usługi necie korporacyjnej jak i również zapory ogniowe są całkowicie przetestowane co do stabilności jak i również szybkości.

  trzynaście. Wykonaj Auditing Audyt przejażdżki migracyjnej wydaje się zwykle słuszny. Ten kosztowny przegląd umożliwi bezcenne detale i mądrość na temat różnych czynników triumfu.

  14. Wykonaj zamknięcie Zakończ zamknięcie na odpowiedni rodzaj, aby upewnić się, że żadne ukryte błędy odrzucić wpłyną za korpusy